Topuk/ Ön-Ayak Yük Kaldırma

Ölçü 3-D cihaz ile taranarak alınır. Özellikleri: Astar (Liner) 1/4" özel bir köpük süngerden yapılır. Azami ayak ve bilek kompleksinin kontrolü içinde dış kaplama polipropilenden imal edilir. Şekil verilmiş ön iç kaplama kesme ile yaraya sebep olan baskıları minimize etmek için bacağı güvenli bir şekilde sabitler. Üç katmanlı ayak zemin tedavi boyunca ayağı korumaya yardımcı olması için iki farklı yoğunluktaki EVA ve bir tabaka P-Cell® den meydana gelmektedir. Ön-ayak (forefoot) dizayn, bileği tek parça olarak tutmak üzere ya da bilek hareketinin gerekli olduğu durumlarda bileği eklemli olarak ve istenilen açıda (plantar-flexion stop) hastalarına göre imal edilebilmektedir.

 

Endikasyonlar

 

 • Yürümede (ambulasyon) destek ya da denge sağlamanın ihtiyaç olduğu her ortopedik anomali

 • Ameliyat sonrasında (post-op) yürüme ortezi olarak kullanılması

 • Aşil tendon kopması (Tendon-Achilles Lengthening) prosedürü sonrası

 • Wagner 1-3 (diyabet) yaralarında ağırlık olmadan yürümenin istendiği durumlarda

Yürümede (ambulasyon) destek ya da denge sağlamanın ihtiyaç olduğu her ortopedik anomali. Ameliyat sonrasında (post-op) yürüme ortezi olarak kullanılması.​ Aşil tendon kopması (Tendon-Achilles Lengthening) prosedürü sonrası.​ Wagner 1-3 (diyabet) yaralarında ağırlık olmadan yürümenin istendiği durumlarda. Diyabetik ayak yara tedavi diyabet ortez şeker hastalığı nöropetik kalkanektomi kırık ayak post-tal. Topuk-Ön Ayak Yük Kaldırma
Yürümede (ambulasyon) destek ya da denge sağlamanın ihtiyaç olduğu her ortopedik anomali ​ Ameliyat sonrasında (post-op) yürüme ortezi olarak kullanılması ​ Aşil tendon kopması (Tendon-Achilles Lengthening) prosedürü sonrası ​ Wagner 1-3 (diyabet) yaralarında ağırlık olmadan yürümenin istendiği durumlarda. Topuk ön ayak yük kaldırma. Diyabetik ayak yara tedavi diyabet ortez şeker hastalığı nöropetik kalkanektomi kırık ayak post-tal.

Orta-Ayak/ Yürüme AFO

Ölçü 3-D cihaz ile taranarak alınır. Özellikleri: Astar (Liner) 1/4" özel bir köpük süngerden yapılır. Azami ayak ve bilek kompleksinin kontrolü içinde dış kaplama polipropilenden imal edilir. Şekil verilmiş ön iç kaplama kesme ile yaraya sebep olan baskıları minimize etmek için bacağı güvenli bir şekilde sabitler. Üç katmanlı ayak zemin tedavi boyunca ayağı korumaya yardımcı olması için iki farklı yoğunluktaki EVA ve bir tabaka P-Cell® den meydana gelmektedir. Ayak zemini orta-ayak veya ön-ayak kısmında bulunan yaraya rahatlama sağlamak üzere dizayn edilebilir. Dış tabanda yürüme sırasında ayak parmaklarına geçiş sağlamak için ön-ayak bölgesinde salınmak için kavis (rocker) bulunur. Uç (distal) plastik kısmının uzun olması ayak parmaklarını korumaya yardımcı olur. 

 

Endikasyonlar

 

 • Yürümede destek ya da denge sağlamanın ihtiyaç olduğu her ortopedik anomali

 • Yürüyüş sırasında orta-ayaktaki ülseri rahatlatmak

 • Plantar ülserli TAL ( Tendo-Achilles Lengthening) sonrası

 • Acil ön-ayak ya da orta-ayak kesiminden (amputasyon) sonra

 • Charcot desteği ve sallanan (rocker) ayak desteği sonrası

 • Kalkanektomi (topuk operasyonları) sonrası

Yürümede destek ya da denge sağlamanın ihtiyaç olduğu her ortopedik anomali.​ Yürüyüş sırasında orta-ayaktaki ülseri rahatlatmak. Plantar ülserli TAL ( Tendo-Achilles Lengthening) sonrası. Acil ön-ayak ya da orta-ayak kesiminden (amputasyon) sonra. Charcot desteği ve sallanan (rocker) ayak desteği sonrası. Kalkanektomi (topuk operasyonları) sonrası. Diyabetik ayak yara tedavi diyabet ortez şeker hastalığı nöropetik kalkanektomi kırık ayak post-tal. Orta-ayak/ Yürüme AFO.

Chopart/ Lisfrank Yük Kaldırma

Ölçü 3-D cihaz ile taranarak alınır. Özellikleri: Astar (Liner) 1/4" özel bir köpük süngerden yapılır. Azami bilek ve ampute edilmiş tarafın kontrolü içinde dış kaplama polipropilenden imal edilir. Şekil verilmiş ön iç kaplama kesme ile yaraya sebep olan baskıları minimize etmek için bacağı güvenli bir şekilde sabitler. Ekstra 3/16” P-Cell ® ile üç katlı distal uç pad yürüme sırasında amputasyon bölgesine yastık görevi görür.

 

Endikasyonlar

 

 • Erken Chopart ya da Lisfrank (Lisfranc) amputasyon sonrasında

 • Yürüme sırasında amputasyon bölgesini korumak için

 • Amputasyon bölgesinde gecikmiş kapanma

 • Ameliyat sonrasında Chopart ya da Lisfrank amputasyon nedeniyle oluşan ülser veya yaraya yardım için

Erken Chopart ya da Lisfrank (Lisfranc) amputasyon sonrasında. Yürüme sırasında amputasyon bölgesini korumak için.​ Amputasyon bölgesinde gecikmiş kapanma.​ Ameliyat sonrasında Chopart ya da Lisfrank amputasyon nedeniyle oluşan ülser veya yaraya yardım için. Chopart/ Lisfrank Yük Kaldırma.

WHO - Yara İyileştirici Ortezler