Gelişmiş Diyabetik Ortezler

İç astar (inner lining) cildi korumaya yardımcı olması için yumuşak köpük süngerden yapılır. Dış astar (liner) bacaktaki hacim değişikliklerine uyum sağlaması ve aynı zamanda şekli muhafaza etmesi için sert EVA’ dan imal edilmektedir. Arkadaki (posterior) katı iskelet bilekteki 90 derece açıyı korurken bütün yüzeyde tam olarak topuğun rahatlamasına izin verecek şekilde dizayn edilmektedir. Normalden uzun ayak kısmı parmakların hemen arkasına kadar uzanarak parmakların ülser oluşumuna karşı korumaya yardımcı olur. ADO’ da (Advance Diabetic Orthosis) hastaların ev içinde kısa mesafeleri yürümelerine imkân vermek için tabanı kaymaz malzeme kullanılır.

 

Endikasyonlar

 

  • Topukta Wagner 1+ ülserleşme. (Malleol ön ayak ve bacaktaki yaraların durumuna göre dizayn ve imal edilebilinir).

  • Operasyon sonrası yara bakımı. ADO bir yarada V.A.C (Vacuum Assisted Closure – Vakum yardımı ile yara kapama tedavisi) kullanımında kolayca uyum sağlayabilir.

  • Kalkanektomi (topuk operasyonları) sonrası

Diyabetik ayak yara tedavi diyabet ortez şeker hastalığı nöropetik kalkanektomi kırık ayak post-tal. Topukta Wagner 1+ ülserleşme. (Malleol ön ayak ve bacaktaki yaraların durumuna göre dizayn ve imal edilebilinir). Operasyon sonrası yara bakımı. ADO bir yarada V.A.C (Vacuum Assisted Closure – Vakum yardımı ile yara kapama tedavisi) kullanımında kolayca uyum sağlayabilir.​ Kalkanektomi (topuk operasyonları) sonrası.

ADO - Gelişmiş Diyabet Ortezler